Генеральний директор META Марк Цукерберг та генеральний директор Spotify Даніель Ек розкритикував правила Європи щодо штучного інтелекту з відкритим кодом, заявивши, що існує ризик відставання через складність правил.
Ці керівники керівників заявили в спільній заяві в п'ятницю, що Європа має "більше розробників з відкритим кодом, ніж Сполучені Штати", і є в сприятливому становищі для повного використання хвилі штучного інтелекту з відкритим кодом.
Однак його фрагментарна регуляторна структура та непослідовне примусове виконання перешкоджають інноваціям та перешкоджають розвитку розробників
Генеральні директори заявили, що технологічна індустрія в Європі стикається з "правилами, що перекриваються, та непослідовними рекомендаціями щодо дотримання цих правил" без чітких правил.
Вони заявили, що спрощена регуляторна база може не лише прискорити розвиток штучного інтелекту з відкритим кодом, але й надати підтримку європейським розробникам та більш широкій екосистемі творців.
У червні цього року ірландський регулятор конфіденційності просив META не запустити свою модель штучного інтелекту в Європі, після того, як йому сказали відкладати плани використовувати дані користувачів Facebook та Instagram.
Враховуючи поточні норми, META не зможе випустити майбутні моделі штучного інтелекту, такі як мультимодальний LAMA з можливостями розуміння зображення в Європі.Керівники кажуть, що це означатиме, що європейці "залишать після себе штучний інтелект, побудований для інших".Spotify зазначає, що його ранні інвестиції в штучний інтелект для створення персоналізованого досвіду для користувачів призвели до успіху його потокової послуги.
Вони кажуть, що закони, спрямовані на підвищення європейського суверенітету та конкурентоспроможності, є зворотними.Вони також сказали, що Європа повинна спростити та координувати регулювання, використовуючи переваги одного та диверсифікованого ринку.
Висновок керівників полягає в тому, що Європі потрібен новий підхід з більш чіткою політикою та більш послідовним виконанням, і вони додають, що на поточному шляху він пропустить можливість "колись у поколінні".